Профил на компанијата

DEMY (D&M) BEARINGS CO., LTD е еден од водечките производители и извозници на топчести и валчести лежишта во Кина.Специјализиран е за истражување и развој за различни видови лежишта со висока прецизност, без бучава, долготрајни лежишта.Исто така, проширете го бизнисот на делови и хардвер за мотоцикли (Поранешен сет на држач, синџир за транспортери со валјак, инфрацрвен горилник).

Нашата фабрика - Ningbo Giant Bearing Manufacturing Co., Ltd. има сертификат за систем за квалитет ISO/TS16949:2009 и се стекнува со 100 комплети производни линии за автоматско мелење, автоматски линии за склопување со годишен производствен капацитет од 100 милиони комплети.Совршените мерки и инструменти за мерење и тестирање се усвоени од компанијата за да се обезбеди одличен квалитет.

 

Компанијата е оценета и регистрирана ISO9001:2000 сертификат за квалитет.Се развива кон серија производи со висока оценка, висока прецизност и напредни технологии за да создаде глобален OEM и систем за услуги по продажбата.И има силни стабилни односи со многу корисници ширум светот, производите се најдоа на стабилен пазар во Северна и Јужна Америка, Југоисточна Азија, Европа, Блискиот Исток и некои други земји и области.

Demy (D&M) Bearing ќе се придржува до долгорочниот принцип „Квалитетот на прво место, кредитот на прво место и услугата на прво место“ за да им посака добредојде на клиентите и дома и во странство.

about-us-002


WhatsApp онлајн разговор!