Еднореден цилиндричен валчест лежиште D 50-460mm

Краток опис:


ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ДЕМИ БЕРИНГ, ДОБРЕДОЈДЕ ДА ПОСЕТЕТЕ ЈА НАШАТА ФАБРИКА


 • FOB Цена:
 • Мин. Количина на нарачка:500-1000 парчиња
 • Способност за снабдување:100000 Парчиња/месечно
 • Пристаниште:Нингбо/Шангај
 • Услови на плаќање:T/T, L/C
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Гранични димензии (мм) Носечки броеви Оцена на оптоварување (kN) Ограничување на брзината (r/min) Тежина
  (референца)
  (килограм)
  d D B d1 B1 B2 r r1 F Стар број Нов број Cr Кор Маст Нафта
  50 110 27 71.2 8 12,74 2 2 65 62310E NJ310E+HJ310E 117 128 5000 6000 1.48
  60 130 46 84.2 9 18.78 2.1 2.1 77 62612 NJ2312M+HJ2312 171 217 4300 5000 3.64
  65 140 48 91 10 19.78 2.1 2.1 83,5 62613 NJ2313M+HJ2313 192 248 4000 4800 3,99
  80 200 48 120,5 13 21.78 3 3 110 62416 NJ416M+HJ416 310 375 3200 3800 8,68
  85 210 52 126.3 14 23,73 4 4 115,5 62417 NJ417M+HJ417 350 425 3000 3600 10.2
  90 190 43 123,5 12 20,73 3 3 115 62318Q NJ318Q1+HJ318 249 315 2800 3400 6.63
  95 240 55 145 15 25.23 4 4 133,5 62419 NJ419M+HJ419 415 525 2600 3200 15.2
  100 215 47 139 13 22.23 3 3 129,5 62320Q NJ320Q1+HJ320 291 365 2400 3000 9,64
  110 240 50 154 14 23 3 3 143 62322 NJ322M+HJ322 394 515 2000 година 2600 13.0
  110 240 50 154 14 23 3 3 143 62322Q NJ322Q1+HJ322 394 515 2000 година 2600 13.0
  120 215 40 151,5 11 18.73 2.1 2.1 143,5 62224 NJ224M+HJ224 276 390 2400 3000 7.07
  140 300 62 194 15 25,69 4 4 180 52328 NJ328M+HJ328 595 805 1800 година 2200 година 22.8
  150 320 108 208 15 33,67 3.7 4 193 62630 NJ2330M+HJ2330 970 1480 година 1700 година 2000 година 45
  160 290 48 204 12 19.68 3 3 193 52232 NU232M+HJ232 450 655 1800 година 2200 година 15.8
  160 340 114 222,7 15 36,67 4 4 208 62632 NU2332M+HJ2332 1020 година 1610 година 1500 1800 година 57.6
  160 340 114 222,7 15 36,67 4 4 208 52632 NJ2332M+HJ2332 1020 година 1610 година 1500 1800 година 57.6
  160 340 114 222,7 15 36,67 4 4 208 52632U NU2332M/C9+HJ2332 1020 година 1610 година 1500 1800 година 57.6
  180 320 86 229 12 23,67 4 4 215 52536 NU2236M+HJ2236 950 1580 година 1700 година 2000 година 33.4
  180 380 75 249,3 17 29.16 4 4 230 52336 NU336M+HJ336 900 1260 година 1500 1800 година 45,9
  190 400 78 265 18 31,65 4.7 4.7 245 52338U NU338M/C9+HJ338 945 1370 година 1200 1500 54
  190 400 78 265 18 31,65 5 5 245 52338 NU338M+HJ338 945 1370 година 1200 1500 52.9
  190 340 55 242,5 13 23.13 4 4 231 52238 NU238M+HJ238 565 885 1600 година 1900 година 23.7
  200 310 51 238 13 24.13 2.1 2.1 227 52140 NU1040M+HJ1040 425 705 1900 година 2400 16.0
  200 360 58 260 14 23 4 4 243 52240E NU240E+HJ240E 710 1080 1500 1800 година 28.2
  Гранични димензии (мм) Носечки броеви Оцена на оптоварување (kN) Ограничување на брзината (r/min) Тежина
  (референца)
  (килограм)
  d D B d1 B1 B2 r r1 F Стар број Нов број Cr Кор Маст Нафта
  200 420 138 276 18 41.6 5 5 256 52640 NU2340M+HJ2340 1620 година 2650 1200 1500 102
  200 420 80 279,3 18 32,63 5 5 260 52340 NU340M+HJ340 990 1470 година 1300 1600 година 61.8
  300 400 65 286 15 27.13 4 4 270 52244 NU244M+HJ244 760 1220 година 1500 1800 година 38.6
  300 460 88 306 20 35,62 4.7 4.7 284 52344U NU344M/C9+HJ344 1160 година 1730 година 1000 1300 81.6
  300 460 88 306 20 35,62 5 5 284 52344 NU344M+HJ344 1160 година 1730 година 1000 1300 80.1
  360 540 82 423 21 39.03 5 5 405 52172 NU1072M+HJ1072 1080 2000 година 1000 1300 73.6
  460 680 100 537,6 25 48 6 6 516 52192 NU1092M+HJ1092 1550 година 3000 800 950 124
 • Претходно:
 • Следно:
 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!